|
Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska naloga, magisterij, diploma, pomoč pri pisanju diplome, pisanje diplome, pisanje diplomske naloge, pisanje magistrske naloge, študij, seminarska naloga
|
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo |
Avtor |
Sporočilo |
mojstudij Administrator foruma
Pridružen/-a: 03.07. 2009, 16:07 Prispevkov: 934
|
Objavljeno: 27 Nov 2010 07:23 Naslov sporočila: NAVODILO ZA IZDELAVO DIPLOMSKEGA DELA NA FAKULTETI ZA POLICI |
|
|
Na podlagi četrtega odstavka prvega člena ter devetega člena Pravilnika o postopku priprave in zagovora diplomskega dela za univerzitetni in visokošolski strokovni študij št. A 12/2005 - 41 AG Univerze v Mariboru je Senat Fakultete za policijsko-varnostne vede na seji 6. oktobra 2005 sprejel
NAVODILO ZA IZDELAVO DIPLOMSKEGA DELA NA FAKULTETI ZA POLICIJSKO -VARNOSTNE VEDE UNIVERZE V MARIBORU
1. člen
To navodilo podrobneje opisuje postopek izbire, prijave, priprave, oddaje in zagovora diplomskega dela na Fakulteti za policijsko-varnostne vede Univerze v Mariboru (v nadaljevanju: fakulteta).
Navodilo povzema, dopolnjuje in razčlenjuje določila Pravilnika o postopku priprave in zagovora diplomskega dela za univerzitetni in visokošolski strokovni študij št. A 12/2005 - 41 AG, ki ga je sprejel Senat Univerze v Mariboru.
Kadar je neka vsebina opredeljena v tem navodilu, študenti fakultete upoštevajo ta določila, sicer pa veljajo pravila Pravilnika o postopku priprave in zagovora diplomskega dela za univerzitetni in visokošolski strokovni študij št. A 12/2005 - 41 AG.
Izbira in prijava teme diplomskega dela
2. člen
Študent na predpisanem obrazcu prijavi diplomsko delo potem, ko opravi vse predpisane študijske obveznosti.
Študent lahko ob soglasju mentorja in prodekana za študijske zadeve predčasno prijavi temo diplomskega dela, vendar mu ne smejo manjkati več kot tri študijske obveznosti od vseh predpisanih študijskih obveznostih.
Na podlagi prošnje študenta in soglasja mentorja lahko dekan zaradi opravičljivih razlogov (npr. nameravanega nadaljevanja študija na naslednji stopnji izobraževanja) z odločbo dovoli predčasno prijavo teme diplomskega dela že po vpisu v zaključni letnik študija.
3. člen
Študent izbere temo diplomskega dela po lastni presoji ali pa jo izbere med razpisanimi temami diplomskih del, ki jih pripravi fakulteta.
4. člen
Fakulteta objavi teme razpisanih diplomskih del najkasneje do sredine novembra vsako študijsko leto.
Teme diplomskih del so objavljene na internetni domači strani fakultete. Pri razpisani temi diplomskega dela more biti označeno ime potencialnega mentorja in morebitnega komentorja ter ali je naslov razpisanega diplomskega dela še prost.
Postopek zbiranja in usklajevanja naslovov razpisanih tem diplomskih del izvede prodekan za študijske zadeve v sodelovanju s predstojniki posameznih kateder na fakulteti.
5. člen
Temo diplomskega dela lahko študent izbira med vsebinami, ki jih je poslušal v času dodiplomskega študija.
6. člen
Pred prijavo diplomskega dela študent pridobi soglasje možnega mentorja. Pri njemu tudi preveri, ali je tema razpisanega diplomskega dela še prosta.
Če tema diplomskega dela posega na več vsebinskih področij iz dodiplomskega študija, lahko študent poleg mentorja pridobi še po vsebini izbrane teme diplomskega dela primernega komentorja. Komentorja lahko predlagata tako študent kot mentor.
Mentor in komentor morata izpolnjevati zahteve iz Pravilnika o postopku priprave in zagovora diplomskega dela za univerzitetni in visokošolski strokovni študij št. A 12/2005 - 41 AG.
7. člen
Študent mora oddati prijavo teme diplomskega dela tako za temo po lastni izbiri kot za razpisano temo diplomskega dela.
8. člen
Poleg obrazca prijave teme diplomskega dela odda študent »Dispozicijo diplomskega dela«, ki praviloma vsebuje naslednje točke:
1. Naslov teme
2. Opredelitev raziskovalne tematike (opredelitev oz. opis problema, ki bo analiziran v diplomskem delu)
3. Namen in cilji diplomskega dela
4. Opredelitev predpostavk (hipotez)
5. Predvidene metode raziskovanja
6. Struktura diplomskega dela (okvirno kazalo)
7. Seznam v prijavi uporabljenih in predvidenih domačih in tujih virov
Dispozicija poleg naslovne strani obsega največ pet strani teksta.
Pred oddajo prijave obrazca za prijavo diplomskega dela se mora predvideni mentor in komentor strinjati z vsebino, napisano v »Dispoziciji diplomskega dela«.
Predvideni mentor:
a) lahko predlaga komentorja,
b) v obrazec vpiše predlagani naslov,
c) obrazec podpiše.
9. člen
Prijavo in dispozicijo študent odda v referatu za študentske zadeve na fakulteti.
Potrditev teme diplomskega dela
10. člen
Ko referat za študentske zadeve prejme prijavo teme diplomskega dela, preveri, ali študent izpolnjuje pogoje za potrditev teme diplomskega dela. V tem primeru posreduje prijavo teme z vsemi prilogami in obrazec »Sklep o diplomskem delu« pristojnemu vodji katedre.
Predstojnik katedre s podpisom potrdi temo, mentorja in morebitnega komentorja, lahko pa predlaga spremembo naslova ali vsebine diplomskega dela ali predlaga drugega mentorja oz. komentorja. Kadar ima predstojnik katedre pripombe glede dispozicije ali imenovanja mentorja, obvesti o tem predlaganega mentorja in kandidata in zahteva ustrezne dopolnitve prijave.
Predlagano temo diplomskega dela s potrjenim mentorjem in komentorjem preveri dekan ali pooblaščeni prodekan, ki lahko prijavo vrne predstojniku katedre ali mentorju, če se z njo ne strinja. Če nima pripomb, jo s podpisom sklepa o diplomskem delu dokončno potrdi in jo vrne v referat.
11. člen
Referat za študijske zadeve evidentira potrjeno temo diplomskega dela. Po en izvod potrjene prijave pošlje referat mentorju oz. komentorju, originalni izvod študentu, en izvod pa arhivira.
Priprava diplomskega dela
12. člen
Študent v skladu s potrjeno prijavo teme diplomskega dela in dispozicijo diplomskega dela ter po mentorjevih in komentorjevih navodilih oblikuje vsebino diplomskega dela.
Če narava raziskovanja to zahteva, se lahko vsebina diplomskega dela v manjši meri razlikuje od vsebine v dispoziciji diplomskega dela.
13. člen
Veljavnost teme je omejena. V primeru, da študent po poteku enega leta od potrditve teme diplomskega dela ne diplomira oz. vsaj odda diplomskega dela, se lahko ista tema dodeli drugemu študentu, če ta poda pisno prošnjo.
Podaljšanje veljavnosti teme diplomskega dela lahko odobri prodekan za študijske zadeve ob soglasju mentorja.
Oblika diplomskega dela
14. člen
Na naslovni strani diplomskega dela je naslednja vsebina:
Univerza v Mariboru
Fakulteta za policijsko varnostne vede
DIPLOMSKO DELO
- ime in priimek študenta-
- Ljubljana, leto –
Prva notranja stran diplomskega dela ima naslednjo vsebino:
Univerza v Mariboru
Fakulteta za policijsko varnostne vede
- NASLOV DIPLOMSKEGA DELA -
diplomsko delo visokošolskega oz. univerzitetnega študija
Študent: - ime in priimek študenta–
Mentor: - ime in priimek mentorja, akademski in habilitacijski naziv–
Komentor: - ime in priimek komentorja, akademski in habilitacijski naziv-
- Ljubljana, leto -
Sledi kazalo diplomskega dela. Kazalo diplomskega dela obsega kazalo vsebine diplomskega dela, kazalo tabel in kazalo slik.
Sledi povzetek diplomskega dela v slovenskem jeziku s ključnimi besedami. Povzetek s ključnimi besedami je treba napisati tudi v angleškem ali nemškem jeziku. Povzetek tako v slovenskem kot v tujem jeziku ne sme biti krajši od 20 in ne daljši od 30 vrstic. Povzemati mora tako teoretični del diplomskega dela kot glavne ugotovitve, vključno z glavnimi empiričnimi ugotovitvami, če je diplomsko delo kvantitativne narave.
Citiranje, navajanje naslovov in podnaslovov, poimenovanje tabel in slik v diplomskem delu ter navedba uporabljenih virov mora biti izvedena v skladu z navodili za pisanje prispevkov v reviji Varstvoslovje.
Diplomsko delo mora biti natisnjena na papirju velikosti A4 s presledkom med vrsticami 1,5 in velikostjo črk 11pt ali 12 pt. Vso besedilo v tekstu diplomskega dela naj bo napisano z enako velikostjo črk.
Na zgornjem in spodnjem robu lista naj bo do teksta približno 2,5 cm, na levem in desnem robu pa 3 cm. Na vsako stran pride tako približno 30 vrstic z okoli 62 znaki. Besedilo naj bo obojestransko poravnano.
Strukturiranje teksta: Posamezna poglavja v tekstu naj bodo ločena s samostojnimi podnaslovi in ustrezno oštevilčena. Naloga naj bo strukturirana tako, da ne bo imela več kot tri nivoje poglavij oz.podpoglavij.
Primer: 1 Naslov poglavja 1.1 Podnaslov poglavja prvega reda 2.1.1 Podnaslov poglavja drugega reda
Citiranje virov: V seznamu virov je potrebno navesti po abecednem redu le citirane,v tekstu uporabljene, avtorje, celoten seznam virov pa mora biti v skladu s sistemom APA:
Koller, S. (1974). Naslov knjige. Kraj, Založba.
Kosec, O., Petrov, A.M. (1996). Naslov članka. Naziv revije, 29 (4), 123 – 133.
Kennedy, K.J., Bach, R., Stephenson, R. (1993). Naslov članka ali poglavja v knjigi ali zborniku. Urednik. Naslov knjige. Čas in kraj konference, Kraj, Založba.
Kastelic, B. (1995). Naslov diplome (magisterija, doktorata). Diplomsko delo (Magistrsko, Doktorsko), Kraj, Institucija (univerza), Oddelek (npr. fakulteta).
Citiranje virov z interneta: Vse reference se začenjajo na enak način kot pri natisnjenih virih, le da običajnemu delu sledi še podatek o tem, kje na internetu je bil dokument dobljen in kdaj. Podatek o tem, kdaj je bil dokument dobljen, je pomemben zaradi neprestanega spreminjanja WWW okolja.
Jacobsen, J.W., Mulick, J.A. & Schwartz, A.A. (1995). A history of facilitated communication: Science, pseudoscience, and antiscience: Science working group on facilitated communication. American Psychologist, 50, 750-765. Članek je dobljen 25.1.1996 na http://www.apa.org/journals/jacobson.html
Pri citiranju zanimivih WWW naslovov v tekstu (ko ne gre za navajanje specifičnega dokumenta) zadošča navedba naslova (www.fpvv.uni-mb.si). Posebna referenca med seznamom uporabljenih virov v tem primeru ni potrebna.
Sklicevanje na vire: Pri sklicevanju na vire pri prvi navedbi med besedilom prvič navedite vse avtorje, pri naslednjih navedbah pa navedite le priimek prvega avtorja in letnico izdaje.
Primer:
Prvič: ..... (Novak, Koren, Kranjčan, 1997) .....
V nadaljevanju: ..... (Novak in sodelavci, 1997) .....
Slike in tabele: Vse slike in tabele se številčijo. Številčenje poteka enotno in ni vezano na številčenje poglavij. Naslov slike naj bo naveden pod sliko, naslov tabele pa nad tabelo. Praviloma je v tekstu navedeno vsaj eno sklicevanje na sliko ali tabelo.
15. člen
Študent odda diplomsko nalogo, ko s tem soglaša mentor ter morebitni somentor.
Diplomsko delo, vključno s povzetki v tujem jeziku, mora biti jezikovno pravilno.
16. člen
Študent odda tri izvode diplomskega dela v referat za študentske zadeve. V kolikor ima študent poleg mentorja tudi komentorja, odda štiri izvode diplomskega dela.
K originalnemu izvodu, ki je namenjen mentorju, se priloži elektronska verzija celotnega diplomskega dela na primernem elektronskem mediju. Na tem mediju mora biti v enem dokumentu celotna diplomska naloga, poleg tega pa mora biti v drugem dokumentu naslov in povzetek diplomskega dela v slovenskem in tujem jeziku. Na elektronskem viru mora biti nalepka z imenom in priimkom ter vpisno številko študenta.
Referat predano diplomsko delo evidentira in pošlje en izvod diplomskega dela mentorju in komentorju, če je bil imenovan. Ko je imenovana komisija za zagovor diplomskega dela, referat posreduje članom komisije preostale izvode.
Imenovanje komisije za zagovor diplomskega dela
17. člen
Komisijo za zagovor diplomskega dela imenuje dekan fakultete na predlog mentorja. Dekanu pri imenovanju sestave komisije pomagata prodekan za študijske zadeve ter predstojnik katedre, kamor vsebinsko spada diplomsko delo.
Komisija za zagovor diplomskega dela je sestavljena iz predsednika in najmanj dveh članov. Mentor ne more biti predsednik komisije, temveč je njen član. V komisiji morata biti vsaj en visokošolski učitelj oz. sodelavec s predmetnega področja, v katero je uvrščeno diplomsko delo. Predsednik komisije mora biti visokošolski učitelj.
V odločbi o imenovanju komisije se določi datum in prostor javnega zagovora diplomskega dela. Odločbo prejmejo člani komisije in študent ter se pravočasno objavi na oglasni deski in internetni domači strani fakultete.
Zagovor diplomskega dela
18. člen
Zagovor diplomskega dela poteka v slovenskem jeziku, razen v primeru tujih študentov, ko je komentor tujec, za katere je postopek opredeljen v Pravilniku o postopku priprave in zagovora diplomskega dela za univerzitetni in visokošolski strokovni študij št. A 12/2005 - 41 AG Univerze v Mariboru.
Zagovor diplomskega dela je javen in se izvede po naslednjem protokolu:
• Predsednik komisije najprej predstavi študenta in naslov diplomskega dela. Nato ugotovi, ali so izpolnjeni pogoji za zagovor diplomskega dela in študentu pojasni celoten postopek zagovora.
• Mentor in komentor podata poročilo o diplomskem delu.
• Študent predstavi diplomsko delo, zlasti motiv za izbiro teme, glavne ugotovitve ter možnosti uporabe dognanj iz diplomskega dela.
• Čas predstavitve naj bo okoli 15 minut.
• Komisija postavi študentu vprašanja. Predsednik komisije lahko dovoli, da tudi drugi prisotni študentu postavijo vprašanje.
• Študent odgovori na zastavljena vprašanja. Nato komisija, brez prisotnosti študenta in drugih, odloča o oceni zagovora. Pri tem upošteva (a) kakovost diplomskega dela, (b) študentovo predstavitev diplomskega dela ter (c) kakovost odgovorov na zastavljena vprašanja.
• Predsednik komisije vpiše oceno v zapisnik o zagovoru diplomskega dela.
• Zapisnik podpišejo vsi člani komisije.
• Predsednik komisije za zagovor diplomskega dela v navzočnosti javnosti sporoči študentu oceno zagovora in pridobljeni strokovni naziv.
• Po uspešno opravljenem zagovoru referat za študentske zadeve diplomantu izstavi potrdilo o diplomiranju.
• Celotni čas zagovora diplomskega dela naj bo omejen na eno uro.
19. člen
Če komisija oceni zagovor kot nezadovoljiv, določi ustrezen rok ponovnega zagovora, vendar ne kasneje kot 6 mesecev.
20. člen
Predsednik komisije za zagovor diplomskega dela odda zapisnik o zagovoru v referat za študentske zadeve, ki ga vloži v osebni katron študenta-diplomanta.
Zapisnik o zagovoru diplomskega dela je temeljni dokument, ki omogoča promocijo diplomanta v strokovni naziv in podelitev diplome.
21. člen
Referat pošlje en vezan izvod diplomskega dela v knjižnico.
Končne določbe
22. člen
Fakulteta ostale administrativno tehnične postopke v zvezi z evidenco diplomantov, podelitvijo diplom in drugo ureja v skladu z Pravilnikom o postopku priprave in zagovora diplomskega dela za univerzitetni in visokošolski strokovni študij št. A 12/2005 - 41 AG.
23. člen
Obrazci, navedeni v tekstu tega navodila, so priloga in sestavni del tega navodila.
24. člen
Navodilo začne veljati naslednji dan, ko ga podpiše dekan fakultete in se javno objavi na oglasni deski fakultete in Internetni domači strani fakultete.
Številka: 11/673-05
Datum: 6.10.2005
prof. dr. Milan Pagon
Dekan
Navodilo začne veljati s študijskim letom 2005/2006.
UNIVERZA V MARIBORU
FAKULTETA ZA POLICIJSKO
-VARNOSTNE VEDE
UNIVERSITY OF MARIBOR
FACULTY OF CRIMINAL
JUSTICE AND SECURITY STUDIES
Ime in priimek: _____________________________
Naslov: ___________________________________
E-pošta: ___________________________________
Telefon: ___________________________________
Vpisna številka: ________________
PRIJAVA TEME ZA DIPLOMSKO DELO
Podpisani-a _________________________________________, študent-ka univerzitetnega/ visokošolskega študijskega programa _______________________________, smer _____________________________, sem opravil-a vse predpisane obveznosti in prosim za dodelitev teme diplomskega dela
z naslovom: _________________________________________________________________
pod mentorstvom: ____________________________________________________________
in komentorstvom ____________________________________________________________
Tema diplomskega dela primarno spada na področja katedre ___________________________________________________________________________.
Tema vsebinsko spada tudi na področje katedre ____________________________________.
Mentor-ica: ____________________________ Podpis _____________________
Komentor-ica: __________________________ Podpis _____________________
Podpisani/-a izjavljam, da bom diplomsko delo sestavil/-a sam/-a in se zavedam morebitnih kazenskih in disciplinskih posledic, če bi za izdelavo dela uporabljal/-a nedovoljena sredstva.
Datum: _______________
Podpis kandidata-ke:
____________________
Priloge:
• potrdilo o opravljenih študijskih obveznostih
• dispozicija diplomskega dela
UNIVERZA V MARIBORU
FAKULTETA ZA POLICIJSKO
-VARNOSTNE VEDE
UNIVERSITY OF MARIBOR
FACULTY OF CRIMINAL
JUSTICE AND SECURITY STUDIES
Številka: _________________
Datum: __________________
SKLEP O DIPLOMSKEM DELU
1. ________________________________, študent-ka univerzitetnega (visokošolskega strokovnega) študija ________________________________ izpolnjuje pogoje, zato se mu dovoljuje izdelati diplomsko delo.
2.
2. Tema diplomskega dela primarno spada na področja katedre _____________________________________________________________________.
Tema vsebinsko spada tudi na področje katedre _____________________________________________________________________.
Mentor-ica: ____________________________
Komentor-ica: __________________________
3. Naslov diplomskega dela: ________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Diplomsko delo je potrebno izdelati skladno z »Navodili za izdelavo diplomskega dela« in ga oddati v ____ izvodih v roku enega leta od izdaje tega sklepa v referatu za študentske zadeve.
Predstojnik katedre:______________________
Dekan:__________________
UNIVERZA V MARIBORU
FAKULTETA ZA POLICIJSKO
-VARNOSTNE VEDE
UNIVERSITY OF MARIBOR
FACULTY OF CRIMINAL
JUSTICE AND SECURITY STUDIES
Št. indeksa: _______________
Datum: __________________
ODLOČBA
O IMENOVANJU KOMISIJE ZA ZAGOVOR DIPLOMSKEGA DELA NA UNIVERZITETNEM (VISOKOŠOLSKEM STROKOVNEM) PROGRAMU
Imenujem komisijo za zagovor diplomskega dela z naslovom
___________________________________________________________________________
kandidata-tke
_________________________,
(ime in priimek)
_________________________________,
(naslov bivališča)
študenta-ke na študijskem programu ___________________________________________,
v naslednji sestavi:
1. __________________________ predsednik-ica,
2. __________________________ mentor-ica,
3. __________________________ komentor-ica (če je imenovan-a),
4. __________________________ član-ica.
Zagovor diplomskega dela bo dne ________________ ob ________________ uri na Fakulteti za policijsko-varnostne vede v _________________________________________________.
Obvestiti:
1. kandidata-tko
2. člane komisije
3. javnost na oglasni deski/internet
4. arhiv
Dekan:__________________
UNIVERZA V MARIBORU
FAKULTETA ZA POLICIJSKO
-VARNOSTNE VEDE
UNIVERSITY OF MARIBOR
FACULTY OF CRIMINAL
JUSTICE AND SECURITY STUDIES
ZAPISNIK
O ZAGOVORU DIPLOMSKEGA DELA NA DODIPLOMSKEM ŠTUDIJU
Kandidat-ka _____________________________________________________________,
stanujoč-a _______________________________________________________________,
absolvent-ka univerzitetnega oz. visokošolskega strokovnega študijskega programa __________________________________________________________________________,
smer ______________________________________________________________________,
je pripravil-a diplomsko delo z naslovom __________________________________________________________________________.
Zagovor je bil dne ____________ ob ________ uri.
Komisija je pregledala diplomsko delo in ugotovila, da je izdelano v skladu z danimi navodili. Glede na ugotovitev je bilo sklenjeno, da se kandidatu-ki dovoli opravljati ustni zagovor pred komisijo v sestavi:
1. __________________________ predsednik-ca,
2. __________________________ mentor-ica,
3. __________________________ komentor-ica (če je imenovan-a),
4. __________________________ član-ica.
Po opravljenem zagovoru je komisija ugotovila, da je kandidat-ka uspešno končal-a univerzitetni oz. visokošolski strokovni dodiplomski študijski program __________________ ___________________________________________________________________________, smer ______________________________________________________________________.
Ocene:
a) povprečna ocena izpitov
___________
b) ocena diplomskega dela in zagovora
___________
Mentor-ica:
____________________
Komentor-ica:
____________________
Predsednik-ca komisije:
_____________________
Člani komisije :
_____________________
_____________________
UNIVERZA V MARIBORU
FAKULTETA ZA POLICIJSKO
-VARNOSTNE VEDE
UNIVERSITY OF MARIBOR
FACULTY OF CRIMINAL
JUSTICE AND SECURITY STUDIES
Številka: ____________________
Datum: _____________________
POTRDILO O DIPLOMIRANJU
Fakulteta za policijsko-varnostne vede Univerze v Mariboru potrjuje, da je g.-ga.
____________________________, rojen-a ______________________ dne ________
(ime in priimek diplomanta-tke) (datum, kraj) (datum)
diplomiral-a po študijskem programu ____________________________________________
(študijski program)
Fakultete za policijsko-varnostne vede Univerze v Mariboru mu-ji priznava univerzitetno (visoko strokovno) izobrazbo in podeljuje strokovni naslov
______________________________________________________.
Potrdilo je izdano, ker diploma še ni podeljena in velja, dokler se ta ne podeli. Skladno z 21. točko 28. člena Zakona o upravnih taksah (Ur. l. RS št. 8/2000, 44/2000, 81/2000) je to potrdilo takse prosto.
Dekan:
__________________________ |
|
Nazaj na vrh |
|
|
|
|
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
|
|