Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Seznam forumov Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska
Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska naloga, magisterij, diploma, pomoč pri pisanju diplome, pisanje diplome, pisanje diplomske naloge, pisanje magistrske naloge, študij, seminarska naloga
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




Pomoč pri pisanju diplomske naloge, Pomoč pri pisanju diplom

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Seznam forumov -> Podiplomski študij
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mojstudij
Administrator foruma


Pridružen/-a: 03.07. 2009, 16:07
Prispevkov: 934

PrispevekObjavljeno: 16 Jul 2010 09:43    Naslov sporočila: Pomoč pri pisanju diplomske naloge, Pomoč pri pisanju diplom Odgovori s citatom

Navodila za izdelavo diplomske naloge, sprejeta na 11. redni seji Senata UL FPP dne 28.06.2006
NAVODILA ZA IZDELAVO DIPLOMSKE NALOGE
Diplomska naloga mora biti izdelana v skladu s Pravili UL FPP.
Napisana mora biti v formatu A4, tiskana obojestransko, vezana v trde platnice modre barve. Jezik diplomske naloge mora biti slovenski, le izjemoma, v dogovoru z mentorjem, je lahko napisana v angleškem jeziku (111.člen Statuta UL). Obvezno mora biti jezikovno pregledana.
Na naslovni strani mora biti napisano:
• na vrhu na sredini: UNIVERZA V LJUBLJANI,
• pod tem: FAKULTETA ZA POMORSTVO IN PROMET ,
• na sredini strani: ime in priimek kandidata,
• pod tem: naslov diplomske naloge,
• pod tem DIPLOMSKA NALOGA,
• na dnu v sredini: Portorož, mesec in leto izdelave.
Prvi list je oblikovan kot naslovna stran, le da je brez imena in priimka diplomanta, za napisom DIPLOMSKA NALOGA pa mora biti napisano še naslednje:
• mentor: (npr. doc. dr. Peter Lah, univ.dipl.inž.tehnol.prom.), lastnoročni podpis,
• študent: (ime in priimek), lastnoročni podpis,
• jezikovni pregled: (npr.: Alenka Puh, prof.), lastnoročni podpis,
• vpisna številka: (npr. 00267324),
• študijski program: (npr. Visokošolski strokovni študijski program Pomorstva),
• smer študija: (npr. Navtika).
Drugi list je pisni sklep Komisije za študijske zadeve ali Senata UL FPP o odobritvi teme in mentorja diplomske naloge, s podpisom dekana ali prodekana za študijske zadeve in overjen z okroglim pečatom UL FPP.
Prvi in drugi list nista oštevilčena.
Tretji list je PREDGOVOR. Obsega lahko največ eno stran, v njem pa so navedeni predvsem motivi in razlogi, zaradi katerih se je študent odločil za obdelavo konkretne problematike v diplomski nalogi. Na kratko so lahko opisani tudi problemi, ki so se pojavili pri izdelavi diplomske naloge.
V predgovoru se lahko izrazi zahvala vsem tistim, ki so priskrbeli potrebne podatke, omogočili potrebne raziskave, omogočili uporabo laboratorijske opreme, ipd., ali pa so nudili posebno pomoč pri izdelavi diplomske naloge.
Če je diplomska naloga rezultat dela več diplomantov, mora biti v predgovoru jasno razviden prispevek vsakega diplomanta posebej.
1
Navodila za izdelavo diplomske naloge, sprejeta na 11. redni seji Senata UL FPP dne 28.06.2006
Četrti list je KAZALO diplomske naloge.
Peti list vsebuje povzetek naloge v slovenskem (pod naslovom POVZETEK) in angleškem (pod naslovom SUMMARY) jeziku.
V povzetku so na zgoščen način kratko predstavljeni problem, predmet obdelave in cilj naloge. Prav tako so kratko predstavljeni dobljeni rezultati in sklepi.
Strani od tretjega notranjega lista do konca povzetka so označene z rimskimi številkami (i, ..., vi, ...).
Besedilo diplomske naloge mora imeti naslednjo strukturo:
• Uvod: obsega naj 3-5 strani, predstavljeno naj bo področje obravnavane teme, definiran obravnavani problem in postavljen cilj diplomske naloge.
• Osrednji del:
- teoretično podpoglavje, ki obravnava dosedanja spoznanja o obravnavanem problemu, njegovo teoretično in praktično podlago, pomembnost, aktualnost, ...
- analitično podpoglavje, ki vsebuje spoznanja in stališča, s katerimi se dokazuje pravilnost postavljenih predpostavk o definiranem problemu.
- sintetično podpoglavje, kjer se na temelju rezultatov iz predhodnega poglavja oblikujejo sklepi, rešitve, predlogi in akcije za določene tehnične, tehnološke, organizacijske in podobne rešitve.
• Zaključek diplomske naloge mora vsebovati sintezo najpomembnejših spoznanj in rešitev, do katerih je prišel študent pri obravnavanju omenjene problematike in pisanju diplomske naloge. Obsega naj največ 3 strani.
Po zaključku se kot posebna točka diplomske naloge navede Literatura. Seznam uporabljene literature se napiše po abecednem vrstnem redu avtorjev in označi z zaporednimi številkami, v skladu z bibliotekarskimi pravili. Avtorje knjig se navaja brez akademskih nazivov.
• Primer seznama uporabljenih knjig:
1. Kolenc, Jurij: Organizacija in tehnologija cestnega prometa. UL FPP, Portorož, 1998.
2. Mayer, M., Miller, E.: Urban Transportation Planning. Mc Graw-Hill Book Company, New York, 1994.
• Primer uporabljenega znanstvenega in strokovnega članka:
1. Usenik, Janez: Model description of communication network. Proceedings of 2nd International Conference on Traffic Science, Trst-Patras, 1998, str. 287-291.
• Primer ostalih uporabljenih virov:
1. Novak Andrej, Avtorizirana predavanja pri predmetu Navtika, UL FPP, študijsko leto 1995/96.
• Primer spletnega vira:
1. RFID in the supply chain, White paper, April 2005, www.laranrfid.com.
2
Navodila za izdelavo diplomske naloge, sprejeta na 11. redni seji Senata UL FPP dne 28.06.2006
Če vsebuje diploma več kot pet slik, se na posebni strani, po seznamu literature, izdela Seznam slik, v katerem so naštete slike v takem zaporedju, kot se pojavljajo v nalogi.
Če vsebuje diploma več kot pet tabel, se na posebni strani, po seznamu literature oz. seznamu slik izdela Seznam tabel, kjer se po zaporednih številkah kot se pojavljajo v diplomi, napišejo naslovi tabel in strani, na katerih se v diplomski nalogi nahajajo.
Med priloge diplomske naloge, ki sestavljajo samostojno poglavje, sodi načeloma vse tisto gradivo, ki ga zaradi obsežnosti, dimenzij, ipd., v besedilu ni bilo mogoče predstaviti v obliki slik oz. tabel in ki bistveno doprinese h kakovosti in celovitosti naloge. Priloge so lahko izpolnjeni anketni obrazci, zemljepisne karte, sheme kompleksnih strojnih ali gradbenih elementov, tabelarni rezultati eksperimentov, računalniški programi, ipd.
Na sredini zadnje strani diplomske naloge se napiše tekst (velikost črk 16) z naslednjo vsebino:
S svojo častjo potrjujem, da sem to diplomsko nalogo izdelal/a popolnoma samostojno s pomočjo navedene literature in pod vodstvom mentorja/ice/ev.
Porotorž, (datum podpisa) ime in priimek diplomanta lastnoročni podpis
Če je diplomska naloga rezultat dela več diplomantov, mora vsak diplomant z lastnoročnim podpisom potrditi izdelavo svojega dela v diplomski nalogi.
3
Navodila za izdelavo diplomske naloge, sprejeta na 11. redni seji Senata UL FPP dne 28.06.2006
TEHNIČNA UREDITEV DIPLOMSKE NALOGE
• Pisava: Times New Roman velikosti 12.
• Razmik med vrsticami: ena in pol vrstice (1,5 lines).
• Poravnava besedila: obojestranska.
• Nastavitev strani: levi (notranji) rob 30 mm, desni (zunanji) rob 20 mm, spodnji in zgornji rob 20 mm.
• Poglavja in podpoglavja se označijo po t.i. decimalnem sistemu (1., 1.1., 1.2., 1.2.1., ...).
• Novo poglavje se mora začeti na novi strani.
• Naslovi poglavij in podpoglavij morajo biti levo poravnani.
• Formule v diplomski nalogi morajo biti označene z zaporedno številko, ob opisu formule je potrebno navesti vir, iz katerega je bila formula povzeta.
• Med slike spadajo grafi, sheme, fotografije, karte, ... Neposredno pod sliko mora biti naveden vir s pisavo velikosti 9. Zaporedna številka in naslov slike ter vir se obvezno napišejo pod sliko, sredinsko poravnano, kot npr.:
Vir: Smerdu [5]
Slika 1: Diagram dovoljene obremenitve transportnega sredstva
• Tabele se označijo z zaporednimi številkami in se skupaj z nazivom tabele napišejo nad tabelo ter se sredinsko poravnajo. Vir, iz katerega je bila tabela povzeta, se navede pod tabelo s pisavo velikosti 9. Primer:
Tabela 1: Vrednosti koeficienta drsenja za različna cestišča
Vir: avtor
• V primerih, ko študent citira posamezne pravne člene (npr. zaradi primerjave, kritične analize ali podobno), naj bodo le-ti izpisani v pisavi velikosti 10, da se takšno besedilo jasno razloči od ostalega teksta diplomske naloge. Pri citiranju predpisov se citat uporabi le prvič, ko se predpis citira. Imena predpisov naj bodo izpisana poševno, da se razločijo od ostalega besedila.
Vsak del diplomske naloge, ki ni avtorsko delo študenta, se označi z opombo pod črto. Opombe pod črto se pišejo s pisavo velikosti 9.
4
Navodila za izdelavo diplomske naloge, sprejeta na 11. redni seji Senata UL FPP dne 28.06.2006
1. V primeru, ko študent v diplomski nalogi citira eno knjigo avtorja, se opomba označi na naslednji način: zaporedna številka opombe, priimek in začetnica imena avtorja, citirana stran.
2. V primeru, ko študent v diplomski nalogi citira več knjig istega avtorja, se opomba označi na naslednji način: zaporedna številka opombe, priimek in začetnica imena avtorja, naslov dela, citirana stran.
3. Pri dobesednih citatih se citirano besedilo postavi med narekovaje (» «).
NAČINI ODDAJE DIPLOMSKEGA DELA
Študent predloži dokončano in vezano diplomsko nalogo študentskemu referatu v enem tiskanem izvodu, dveh izvodih pa v elektronski obliki (na CD-ju v PDF formatu). V kolikor ima kandidat somentorja ali več somentorjev, se število izvodov v elektronski obliki (na CD-ju) poveča za število somentorjev.
Končna verzija pripravljenega diplomskega dela, v tiskani obliki in na elektronskem mediju, mora biti opremljena s podatki, ki jih določajo ta navodila. Na elektronski verziji diplomskega dela morajo biti navedeni naslednji podatki: priimek in ime avtorja, naslov diplomskega dela ter mesec in leto predložitve diplomskega dela.
Pravila za oddajo diplomskega dela na elektronskem mediju:
Naziv PDF datoteke na zgoščenki naj bo sestavljen iz priimka in imena ter naj ne vsebuje črk ćčšđž (npr. študentski podatki so: Julija Prešeren naziv PDF datoteke bo naslednji: Prešeren Julija). Datoteka teksta ne sme biti zakodirana, tako da jo lahko referentka odpre brez vnosa gesla.
Tekst diplomskega dela in njegova postavitev (struktura) na zgoščenki morata biti identična tekstu in postavitvi v vezanem izvodu diplomskega dela. Diplomant(ka) mora zagotoviti, da datoteka ni okužena z virusom. Na zgoščenko napišite (lahko s flomastrom) naslednje podatke: (a) priimek in ime diplomanta (diplomantke), (b) naslov diplomskega dela ter (c) mesec in leto predložitve končne verzije diplomskega dela strokovni službi fakultete. Diplomsko delo na zgoščenki je vloženo v plastični ovoj in priloženo v trdo vezani izvod diplomskega dela oziroma v poseben žep na notranji strani zadnje platnice.
Prof. dr. Milan Batista
Prodekan za študijske zadeve
5
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Seznam forumov -> Podiplomski študij Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.