Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Seznam forumov Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska
Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska naloga, magisterij, diploma, pomoč pri pisanju diplome, pisanje diplome, pisanje diplomske naloge, pisanje magistrske naloge, študij, seminarska naloga
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




PRAVILNIK O MAGISTRSKI NALOGI

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Seznam forumov -> Magisterij
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mojstudij
Administrator foruma


Pridružen/-a: 03.07. 2009, 16:07
Prispevkov: 934

PrispevekObjavljeno: 15 Sep 2011 07:18    Naslov sporočila: PRAVILNIK O MAGISTRSKI NALOGI Odgovori s citatom

Na podlagi štirinajste točke 19. člena Statuta Evropske pravne fakultete v Novi Gorici, z dne 22.11.2007 izdaja Upravni odbor Evropske pravne fakultete v Novi Gorici naslednji

PRAVILNIK O MAGISTRSKI NALOGI


1. Splošne določbe

1. člen

(1) Ta pravilnik podrobneje določa pogoje in postopek prijave teme, izdelave in oddaje ter zagovor magistrske naloge na podiplomskih študijskih programih, ki jih izvaja Evropska pravna fakulteta v Novi Gorici (v nadaljevanju fakulteta).

(2) V pravilniku uporabljeni izrazi, zapisani v slovnični obliki moškega spola, so uporabljeni kot nevtralni za moške in ženske.


2. člen

(1) Magistrsko delo je zaključna študijska obveznost, ki ga mora študent opraviti - izdelati in uspešno zagovarjati, za pridobitev naslova magister prava (za imenom in priimkom) oziroma magister prava in managementa nepremičnin (za imenom in priimkom).

(2) Magistrsko nalogo je mogoče zagovarjati potem, ko je študent opravil vse druge študijske obveznosti ter poravnal vse finančne obveznosti do fakultete.


3. člen

(1) Magistrsko delo je pisni izdelek in mora biti rezultat samostojnega študijsko-raziskovalnega dela študenta. V magistrski nalogi študent z analitičnimi metodami razrešuje neki strokovni ali znanstveni problem in dokaže, da zna kritično, sistematično analizirati in presojati ter obravnavati prevzeto temo.

(2) Magistrsko delo je napisano v slovenščini.


4. člen

Na podlagi uspešnega zagovora magistrskega dela pridobi študent strokovni naslov v skladu z Zakonom o strokovnih in znanstvenih naslovih (Uradni list RS, št. 61/2006).








2. Prijava teme magistrskega dela

5. člen

Kandidat prijavi temo magistrskega dela (Obr. D2P-01 oziroma D2PMN-01) praviloma do zaključka tretjega semestra ali v začetku četrtega semestra po zaključku predavanj. Prijava teme mora biti oddana v treh izvodih.


6. člen

(1) Prijava teme magistrskega dela mora obsegati:
- vlogo kandidata za odobritev teme in mentorja,
- problemsko in pojmovno zasnovo magistrske naloge/dispozicijo dela, ki obsega od pet do deset strani formata A4 in vsebuje: delovni naslov magistrskega dela, opredelitev obravnavanega problema in teoretična izhodišča, namen in cilje magistrskega dela, predvidene metode za doseganje ciljev magistrskega dela, predvidene predpostavke in omejitve pri obravnavanju problema, predvideno členjenost vsebine – kazalo, kratek opis posameznih poglavij, pričakovane rezultate naloge ter ločena seznama predvidene literature in virov (skupaj vsaj 40 enot),
- soglasje predlaganega mentorja,
- kratek življenjepis kandidata,
- morebitno prošnjo za pisanje besedila v tujem jeziku.

(2) Mentor magistrskega dela je habilitiran visokošolski učitelj fakultete z nazivom docent, izredni profesor in redni profesor, praviloma izvajalec predmetov študijskih programov druge stopnje.

(3) Prijava je praviloma napisana v slovenščini, v tujem jeziku pa s soglasjem senata fakultete. Kandidat odda prijavo v dveh izvodih referatu za študentske zadeve.


7. člen

Prijavo teme magistrskega dela obravnava študijska komisija za podiplomski študij (v nadaljevanju komisija). Komisija ugotovi, ali predlagana tema ni bila že obravnavana v drugih magistrskih delih in po obravnavi prijavljeno temo sprejme, zavrne ali pa zahteva njeno dodatno utemeljitev in dopolnitev. Če komisija prijavljeno temo sprejme, imenuje tudi mentorja in po potrebi tudi so-mentorja.






8. člen

(1) Magistrsko delo mora biti samostojni rezultat kandidatovega raziskovalnega in strokovnega dela. Z njim mora dokazati, da obvlada področje, s katerega je tema njegovega dela, in metodo znanstvenoraziskovalnega dela.

(2) Magistrsko delo je lahko tudi rezultat dela več kandidatov oziroma raziskovalne skupine, pri čemer pa mora biti iz njega razviden prispevek posameznega kandidata.

(3) Magistrskemu delu mora biti priloženo zagotovilo avtorja, da je pripravljal delo samostojno in ob virih, ki so navedeni v njem.

9. člen

Magistrskemu delu mora biti priložena izjava mentorja, da je delo zrelo za predložitev v oceno strokovni komisiji.


10. člen

(1) Magistrsko delo mora biti oddano do zaključka četrtega semestra. Magistrsko delo se šteje za oddamo ko je na fakulteto dostavljen podpisan obrazec mentorja, da je delo zrelo za predložitev v oceno strokovni komisiji.

(2) Kandidat lahko zaprosi komisijo fakultete za podaljšanje roka izdelave magistrskega dela. Če tega ne stori, se šteje, da je kandidat od teme odstopil.

(3) Če se študentu podaljša rok za oddajo magistrskega dela, se mu hkrati podaljša tudi status študenta.

(4) Če študent ob vložitvi prošnje za podaljšanje roka za oddajo magistrske naloge nima statusa, ga tudi z ugoditvijo prošnje ne pridobi.


11. člen

Magistrsko delo je praviloma napisano v slovenščini, s soglasjem komisije pa tudi v tujem jeziku. Če ni napisano v slovenščini, mora imeti na koncu povzetek v slovenskem jeziku. Ta povzetek mora biti vezan skupaj z besedilom magistrskega dela.


12. člen

Študent pripravi magistrsko delo, ki mora izpolnjevati naslednje pogoje in imeti naslednje sestavine:
- obseg magistrskega dela: magistrsko delo (brez prilog) obsega praviloma 80 do 130 strani, po 2000 znakov na stran

- struktura magistrskega dela:
a) naslovna stran magistrskega dela: v sredini zgoraj je z velikimi tiskanimi črkami napisano »EVROPSKA PRAVNA FAKULTETA V NOVI GORICI«. Na sredini strani sta kandidatova ime in priimek, pod njima z velikimi tiskanimi črkami naslov magistrskega dela, pod naslovom pa napis: magistrsko delo. Spodaj na sredini je navedeno leto oddaje magistrskega dela. Prva stran dela je enaka naslovnici, le da sta na prvi strani navedena še mentor in so-mentor dela s celotnim pedagoškim nazivom.
b) povzetek v slovenskem in angleškem jeziku (2 – 5 strani) in ključne besede v slovenskem in angleškem jeziku (5–10 ključnih besed);
c) kazalo vsebine, ki vsebuje navedbo poglavij in podpoglavij s stranmi;
č) kazalo slik in tabel z navedbo strani;
d) opredelitev najpogostejših okrajšav;
e) uvod (približno 10%), ki obsega razširjene navedbe dispozicije;
f) osrednji del (približno 60–70%) obsega analizo obravnavanega problema in ugotovitve.
g) sklep (približno 10–20%) je povzetek najpomembnejših ugotovitev iz obravnavanega problema, tudi glede na cilje, zastavljene v uvodu diplomskega dela;
h) seznam literature in seznam virov obsega literaturo in vire, ki jih je študent uporabil pri izdelovanju magistrskega dela in jih tudi navajal v besedilu;
i) kazalo prilog, na katere se študent v magistrskem delu sklicuje, in priloge.

-Tehnični, oblikovni in jezikovni vidiki magistrskega dela: za tehnično, oblikovno, jezikovno in slovnično čistost magistrskega dela je odgovoren študent. Glede tehničnih in oblikovnih vidikov magistrskega dela študent upošteva tehnična navodila za oblikovanje magistrske naloge ter osnovne napotke za rabo znanstvenega aparata:
a) magistrsko delo je pokončnega formata A4, v enostranskem tisku in vezano
b) platnice so modre



13. člen

(1) Kandidat lahko odda magistrsko delo, ko opravi vse študijske obveznosti v obsegu 90. kreditnih točk.

(2) Kandidat odda v referat za študentske zadeve tri obojestransko tiskane, v spiralo vezane izvode magistrskega dela.

(3) Komisija na prvi seji po oddaji treh izvodov imenuje strokovno komisijo za oceno magistrskega dela, ki jo sestavljajo najmanj trije visokošolski učitelji ali znanstveni delavci z ustrezne¬ga znanstvenega področja.

(4) Enega izmed članov komisije se imenuje za poročevalca, ki je mentor magistrskega dela in praviloma tudi član strokovne komisije za oceno magistrskega dela in je odgovoren za končno obliko poročila ter za usklajeno delo med člani komisije pri pripravi poročila.

(5) Poročilo mora vsebovati oceno o teoretski širini in poglobljenosti dela, o primernosti uporabljenih metod ter oceno samostojnosti in analitske sposobnosti kandidata.


14. člen

(1) Strokovna komisija mora poročilo z oceno magistrskega dela predložiti komisiji praviloma v roku enega meseca od imenovanja.

(2) Komisija na podlagi predloženega poročila magistrsko delo sprejme, zavrne ali vrne delo kandidatu v dopolnitev.

(3) Če magistrsko delo sprejme, imenuje hkrati tudi komisijo za zagovor magistrskega dela. Člani komisije za zagovor so lahko isti kot za oceno magistrskega dela.

15. člen
(črtan)

16. člen

(1) Če študent med izdelovanjem magistrskega dela ugotovi, da ga ne more izdelati oziroma želi spremeniti temo, lahko zaprosi za odstop od odobrenega magistrskega dela. Utemeljeno prošnjo za odstop obravnavata mentor in prodekan v petnajstih dneh - če prodekan odstop od že odobrenega diplomskega dela odobri, sme študent prijaviti novo magistrsko delo. V tem primeru se celoten postopek prijave ponovi. Študent sme enkrat prositi za odstop od odobrenega magistrskega dela.

(2) Če študent med izdelovanjem diplomskega dela ugotovi, da sodelovanje z mentorjem ni več mogoče, pisno zaprosi prodekana, naj imenuje drugega mentorja. Od mentorstva lahko odstopi tudi mentor, če ugotovi, da sodelovanje s študentom ni več mogoče. O upravičenosti zamenjave odloči dekan najpozneje v petnajstih dneh. V tem primeru se celoten
postopek prijave teme diplomskega dela ponovi.


3. Zagovor

17. člen


(1) Dekan oz. prodekan v sodelovanju s komisijo za zagovor magistrskega dela razpiše datum javnega zagovora. Zagovor mora biti praviloma v roku enega meseca od dneva, ko je bilo magistrsko delo sprejeto s strani strokovne komisije.

(2) Snemanje zagovora se dovoli po predhodnem soglasju fakultete, kandidata in članov komisije.

(3) Zagovor magistrskega dela je praviloma v slovenščini ali v jeziku, ki ga je za izdelavo magistrskega dela odobrila komisija.

(4) Zagovor se začne s kratko predstavitvijo kandidatovega življenjepisa, naslova in področja magistrskega dela in dotedanjega postopka njenega sprejemanja. Pri tem kandidat in predsednik komisije, ki opravi predstavitev, stojita.

(5) Nato poročevalec predstavi cilje odobrene teme in sklepno oceno z vidika primernosti za zagovor.

(6) Kandidat ima pravico predstaviti svoje delo v 20 minutah, pri tem pa lahko uporablja različne avdiovizualne pripomočke. V svoji predstavitvi se lahko odzove na pripombe poročevalca. Nato imajo člani komisije možnost postavljati vprašanja, za njimi pa z odobritvijo predsednika komisije tudi navzoči na zagovoru. Vprašanja naj bi bila zastavljena tako, da lahko kandidat nanje odgovori v največ eni uri. Pred zagovorom ima kandidat pravico do 30 minutnega odmora za pripravo.

(7) Po zagovoru se ločeno sestane komisija za zagovor magistrskega dela in sprejme sklep o uspešnosti zagovora. V sklepu navede podatke o naslovu magistrskega dela in kandidatu, sklep z obrazložitvijo in imena članov komisije z navedbo njihovih vlog. Sklep, ki ga morajo člani komisije podpisati, prebere predsednik komisije kandidatu in navzočim pri zagovoru. Pri tem vsi stojijo.

(Cool Sklep o uspešnosti zagovora magistrskega dela je sestavni del zapisnika o zagovoru, ki poleg navedenega vsebuje še vprašanja, ki so bila postavljena kandidatu.

(9) Magistrsko delo je ocenjeno z eno od ocen: odlično (10), prav dobro (9), prav dobro (Cool, dobro (7), zadostno (6) ali nezadostno (5). Skupno oceno določi izpraševalec. Sestavljena je iz ocene mentorja diplomskega dela in ocene zagovora. Z zagovorom študent končno oceno magistrskega dela lahko izboljša ali poslabša za eno oceno.

(10) Pri ocenjevanju magistrskega dela se upošteva: težavnost obravnavane teme oz. problema, uspešnost uporabe pridobljenega znanja pri reševanju primera, ustvarjalni prispevek študenta, uporabno vrednost ugotovitev za organizacijo, kakovost predstavitve diplomskega dela in kakovost odgovorov na zastavljena vprašanja

(11) Če se študent odloči, da ne bo zagovarjal že uspešno ocenjenega magistrskega dela s stani mentorja in članov komisije za oceno magistrske naloge, je dolžan poravnati s tem nastale stroške. V primeru, da se študent v istem študijskem letu, kot je odstopil od zagovora, odloči braniti magistrsko delo, se mu že poravnanega zneska ne zaračuna ponovno.


18. člen

Zagovora magistrskega dela, ki ga je komisija ocenila z nezadostno, ni mogoče ponoviti razen, če komisija soglasno oceni, da se že začeti zagovor preloži iz posebej opravičenih razlogov s strani kandidata.

19. člen

(1) Po uspešno končanem izobraževanju za pridobitev magisterija fakulteta poskrbi za izdajo diplome o podelitvi strokovnega naslova »magister/magistrica prava« oziroma »magister/magistrica prava in managementa nepremičnin«.

(2) Fakulteta vodi register magistrov.

20. člen

Strokovni naziv magistra se lahko odvzame, če se ugotovi, da magistrsko delo ni rezultat kandidatovega lastnega dela.

21. člen

Če se študent ne strinja z oceno magistrskega dela, lahko poda pisni ugovor najpozneje v osmih dneh po zagovoru. Pisni ugovor z obrazložitvijo odda dekanu. Pritožba se rešuje v skladu s 22. členom Pravilnika o preverjanju in ocenjevanju znanja študenta.

22. člen

Najkasneje v petnajstih dneh po uspešno opravljenem zagovoru odda študent v referat štiri končne, vezane izvode magistrskega dela in magistrsko delo v elektronski obliki (dokument v formatu PDF).

23. člen

Fakulteta izda študentu začasno potrdilo o diplomiranju na drugi stopnji študija potem, ko študent odda v referat štiri končne, vezane izvode magistrskega dela. Potrdilo podpišeta dekan ali prodekan.


24. člen

Referat vodi o vsakem magistrskem delu mapo, ki vsebuje vloge študenta s prilogami.

25. člen

Izvod magistrskega dela v vezani obliki referat opremi z žigom in predloži knjižnici .

26. člen

Slavnostna podelitev diplom magisterija je praviloma enkrat na leto. Datum določi senat fakultete kot sestavni del študijskega koledarja.


4. Prehodne in končne določbe

27. člen

Za avtorstvo in soavtorstvo magistrskega dela ter pravice in dolžnosti, ki iz tega izhajajo, se smiselno uporabljajo določila Zakona o avtorskih in sorodnih pravicah (Ur.l. RS, št. 21/1995, 9/2001, 30/2001, 85/2001 Skl.US: U-I-149/98-36, 43/2004, 58/2004 Odl.US: U-I-200/02-12, 17/2006, 139/2006).

28. člen

Obrazci in priloge, ki se uporabijo v postopku priprave magistrskega dela, so dostopni na spletni strani fakultete.

29. člen

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Visokošolskem informacijskem sistemu.

30. člen

Za postopkovna vprašanja se subsidiarno uporablja določbe veljavnega Zakona o splošnem upravnem postopku.




V Novi Gorici, dne __________________






prof. dr. Peter Jambrek
predsednik Upravnega odbora
Evropske pravne fakultete v Novi Gorici
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Seznam forumov -> Magisterij Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.