Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Seznam forumov Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska
Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska naloga, magisterij, diploma, pomoč pri pisanju diplome, pisanje diplome, pisanje diplomske naloge, pisanje magistrske naloge, študij, seminarska naloga
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




VIŠJA STROKOVNA ŠOLA PRAVILNIK O DIPLOMIRANJU

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Seznam forumov -> Pomoč pri diplomski nalogi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mojstudij
Administrator foruma


Pridružen/-a: 03.07. 2009, 16:07
Prispevkov: 934

PrispevekObjavljeno: 11 Nov 2010 12:57    Naslov sporočila: VIŠJA STROKOVNA ŠOLA PRAVILNIK O DIPLOMIRANJU Odgovori s citatom

VIŠJA STROKOVNA ŠOLA


PRAVILNIK O DIPLOMIRANJU
I. UVODNE DOLOČBE


1. člen
Ta pravila podrobneje določajo pogoje in postopek za izbiranje teme in pripravljanje dispozicije diplomske naloge, izdelavo diplomske naloge in zagovor te naloge, ki je pogoj za pridobitev strokovnega naslova: poslovni sekretar/ka, komercialist/ka, računovodja.

2. člen
Višja strokovna šola pri CPU izvaja izobraževalne programe za pridobitev višje strokovne izobrazbe: poslovni sekretar/ka, komercialist/ka, računovodja.

3. člen
Za pridobitev diplome o končanem študiju in s tem pridobitev višje strokovne izobrazbe mora študent poleg predpisanih študijskih obveznosti izdelati in uspešno zagovarjati diplomsko nalogo.

4. člen
Z diplomsko nalogo študent dokaže:
• strokovno usposobljenost za izvajanje strokovnih opravil in poslov v organizacijah na področjih, ki jih obsegajo programi Višje strokovne šole;
• strokovno usposobljenost za celovito ugotavljanje, obravnavanje in urejanje za organizacijo pomembnih zadev;
• usposobljenost za sodelovanje z ljudmi v organizaciji in okoljih organizacije na osnovi učinkovitosti in etičnosti.
Diplomska naloga mora biti rezultat samostojnega strokovnega dela študenta.

Usmerjena naj bo v strokovno reševanje izbrane zadeve iz prakse (strokovno-uporabna tema).

Diplomska naloga lahko izjemoma obravnava tudi temo, ki ni vezana na konkretno organizacijo. V tem primeru naj bo vsebinsko povezana s predmeti iz programa poslovni sekretar/ka, komercialist/ka, računovodja.

II. IZBIRA TEME, PRIPRAVA DISPOZICIJE IN
IZBIRA MENTORJA DIPLOMSKE NALOGE

5. člen
Naslove teme diplomske naloge lahko predlagajo:
• študentje,
• podjetja, organizacije in druge institucije, ki sodelujejo z višjo strokovno šolo, ti lahko predlagajo teme, povezane z njihovim delovanjem,
* predavatelji, ki izvajajo študijske programe višje strokovne šole.
Študent praviloma sam predlaga temo in izbere mentorja ter ob njegovih nasvetih pripravi dispozicijo diplomske naloge.

6. člen
Vsak študent ima pravico do mentorja. Mentorja si pridobi študent praviloma sam. Na pisno prošnjo mu mentorja določi ravnatelj.

Mentor diplomske naloge je predavatelj višje šole.

Študent, ki prijavlja temo, povezano z izbrano organizacijo ima lahko somentorja tudi iz te organizacije; somentor mora imeti najmanj visoko strokovno izobrazbo ekonomske, pravne, organizacijske ali druge družboslovne usmeritve.

III. PRIJAVA TEME DIPLOMSKE NALOGE

7. člen
Študent lahko prijavi temo diplomske naloge, ko ima uspešno opravljene vse študijske obveznosti 1. letnika in več kot polovico izpitov iz drugega letnika.

Študent predloži v celoti izpolnjen obrazec Prijavo teme diplomske naloge Referatu za študentske zadeve.

8. člen
Prijava teme diplomske naloge obsega:
a) Izpolnjen in podpisan obrazec Prijava teme diplomske naloge, ki vsebuje:
• popolne podatke o študentu,
• predlagani naslov diplomske naloge,
• ime mentorja in njegovo pisno soglasje,
• pisno soglasje organizacije (za strokovno-uporabno temo).

b) Dispozicijo diplomske naloge (obvezna priloga k obrazcu Prijava teme diplomske naloge), ki obsega največ 2 strani formata A4 in vsebuje:
• delovni naslov diplomske naloge,
• ime obravnavane organizacije (če tema ni splošna) in podatke o organizaciji,
• opredelitev obravnavane teme,
• smoter in cilje diplomske naloge,
• predpostavke in omejitve obravnavanja,
• predvidene metode obravnavanja,
• predvideno členjenost vsebine - kazalo,
• seznam predvidene literature in virov.

9. člen
Prijavo teme diplomske naloge dopolni Referat za študentske zadeve s podatki o izpolnjenih pogojih in jo v sedmih delovnih dneh izroči ravnatelju.

Ravnatelj po svoji presoji opravi potrebne uskladitve vsebine prijave z mentorjem in potrdi Prijavo teme. Predhodno soglasje predavateljskega zbora je potrebno v primeru izdelave in zagovora diplomske naloge v tujem jeziku.

V primeru, da dispozicija ni ustrezna, lahko ravnatelj po vnaprejšnjem dogovoru z mentorjem dispozicijo zavrne.



10. člen
Ravnatelj in mentor potrdita Prijavo teme diplomske naloge s podpisoma v 10-ih dneh po prejemu prijave od Referata za študentske zadeve.

Ravnatelj vrne potrjeno Prijavo Referatu za študentske zadeve. Ta potrjeno Prijavo evidentira, kopijo Prijave teme pa v sedmih delovnih dneh dostavi študentu, mentorju in somentorju, en izvod pa arhivira.

11. člen
Po potrjeni prijavi mora študent na osnovi izstavljenega računa v roku 30 dni plačati stroške povezane z diplomskim delom in zagovorom.


IV. IZDELAVA DIPLOMSKE NALOGE


12. člen
Diplomska naloga je samostojno obravnavanje izbrane teme z znanji, ki jih obsega program Višje strokovne šole.
Študent pri izdelavi diplomske naloge samostojno uporablja strokovno literaturo in druge vire, zlasti vire iz obravnavane organizacije. Pri izdelavi ga s teoretičnimi, strokovnimi, vsebinskimi in metodološkimi napotki usmerja mentor Višje strokovne šole.

13. člen
Če študent ali mentor med izdelovanjem diplomske naloge ugotovi, da sodelovanje z mentorjem ali študentom ni več mogoče, pisno prosi ravnatelja, naj imenuje drugega mentorja.

Predavatelj višje šole lahko odstopi od mentorstva, če ugotovi, da študent tudi v tretjem osnutku diplomske naloge ni upošteval njegovih priporočil.

O upravičenosti zamenjave odloči ravnatelj po posvetovanju z mentorjem in pristojnimi osebami v organizaciji najkasneje v 10 dneh. Pridobivanje drugega mentorja ali somentorja poteka v skladu s 6. členom.

Med izdelovanjem diplomske naloge je možna največ ena menjava mentorja ali somentorja.

14. člen
Če študent med izdelovanjem diplomske naloge zaradi pomembnih in nepredvidenih okoliščin ugotovi, da je ne more izdelati, lahko prosi za odstop od odobrene diplomske naloge.

Utemeljeno prošnjo za odstop obravnava mentor z ravnateljem v 10 dneh. Če ravnatelj odstop od že odobrene teme odobri, sme študent prijaviti novo temo.

Študent sme največ enkrat prositi za odstop od odobrene diplomske naloge.




15. člen
Popolno in lektorirano gradivo diplomske naloge izroči študent v pregled mentorju Višje strokovne šole. Osnutek mora biti v skladu s 16., 17., 18. in 19. členom teh pravil. Naslovnica osnutka vsebuje tudi oznaki o zaporednem številu osnutka (1., 2. itn. osnutek) in o datumu oddaje osnutka mentorju.
Mentor po usklajevanju s somentorjem iz organizacije posreduje študentu v 30 dneh pisne napotke za spremembo in dopolnitve osnutka diplomske naloge.

Ob upoštevanju napotkov mentorja izdela študent diplomsko nalogo, ki jo predloži mentorju v končni pregled. Mentor v 15 dneh izda poročilo o diplomski nalogi ter ga izroči študentu in Referatu za študentske zadeve.

16. člen
Študent mentorjevo poročilo in zadnji osnutek diplomske naloge odda Referatu za študentske zadeve, le-ta pa ravnatelju, ki določi datum zagovora.

17. člen
Za oblikovno in slovnično čistost diplomske naloge je odgovoren študent, Komisija za zagovor diplomske naloge pa lahko nalogo tudi zavrne zaradi pomanjkljivosti, navedenih v tem odstavku.


V. OBSEG IN OBLIKA DIPLOMSKE NALOGE

18. člen
Diplomska naloga s prilogami praviloma obsega 2-3 avtorske pole oz. 30 do 40 strani teksta, grafikonov in tabel.

Diplomska naloga je praviloma napisana v slovenskem jeziku. Predavateljski zbor Višje strokovne šole lahko odobri izdelavo in zagovor diplomske naloge v drugem jeziku.



19. člen.
Struktura diplomske naloge:
• naslovnica (ovitek) obvezno vsebuje elemente in vrstni red le-teh, kot je navedeno v Prilogi 1 tega Pravilnika;
• prva notranja stran obvezno vsebuje elemente in vrstni red le-teh, kot je navedeno v Prilogi 2 tega Pravilnika;
• naslov diplomske naloge naj odseva vsebino dela ter naj bo jasen in jedrnat in ne daljši kot 48 črk;
• ključni informacijski podatki ter povzetek in ključne besede v slovenskem in angleškem jeziku (1 stran A4), lahko pa še v drugem svetovnem jeziku;
• zahvala (ni obvezna sestavina);
• kazalo z dekadno klasifikacijo (kazalo olajšuje bralcu pregled nad vsebino naloge,vsebuje navedbo poglavij in podpoglavij s stranmi);
• kazalo slik (številke in naslovi slik z navedbo strani);
• kazalo tabel (številke in naslovi tabel z navedbo strani);
• opredelitev najpogostejših okrajšav (ni obvezna sestavina, zaradi preglednosti vsebine se velikemu številu okrajšav izogibajte);
• uvod (približno 5% diplomske naloge) obsega razširjene navedbe dispozicije s kratkim pregledom poglavij;
• obdelava zadeve obsega teoretična izhodišča (približno 30% obsega) s pregledom za obravnavanje zadeve izbranih znanj, konceptov, modelov, metod in praktično uporabnih del (približno 40 - 50% obsega) z materialom in metodami dela, analizami, rezultati, diskusijo, sklepi, predlogi ukrepov in zaključki;
• povzetek ugotovitev (približno 5% obsega) jedrnato povzema vsebino naloge in se osredotoči na najpomembnejše izvirne ugotovitve;
• predlogi in priporočila (približno 5% obsega) so namenjeni predvsem uporabnikom diplomske naloge in so jedrnati, pregledni in konkretni;
• seznam literature in seznam virov obsega samo literaturo in vire, ki jih je študent uporabil pri izdelovanju diplomske naloge in jih tudi navajal v besedilu; literatura naj obsega tudi tuja dela; učbeniki Višje strokovne šole naj ne bodo v večini; viri lahko obsegajo tudi seminarske naloge, ki jih je študent izdelal po programu Višje strokovne šole;
• priloge, na katere se študent v diplomski nalogi sklicuje;

20. člen
Diplomska naloga mora biti izdelana v pokončnem formatu A4, trdo vezana z modrimi platnicami in srebrnim napisom.

Diplomska naloga je izdelana z urejevalnikom besedila in drugimi programskimi orodji.

Vsebino in obliko besedila na naslovnici (ovitku) in na prvi notranji strani kažeta Prilogi 1 in Priloga 2.

21. člen
Glede tehničnih in oblikovnih vidikov diplomske naloge študent uporablja Navodila za izbiro, izdelavo in zagovor diplomske naloge Višje strokovne šole.

Odstopanja od pravil iz V. poglavja lahko dovoli mentor diplomske naloge.

VI. PREDLOŽITEV DIPLOMSKE NALOGE

22. člen
Študent odda tri v spiralo vezane izvode diplomske naloge Referatu za študentske zadeve.
K vsaki diplomski nalogi je priložena izjava, da je avtor dela.


Vsaki diplomski nalogi je priložena izjava, da je avtor dela.

23. člen
Študent mora oddati diplomsko nalogo najkasneje v 6 mesecih po izdaji soglasja k temi diplomske naloge. O podaljšanju za največ 6 mesecev odloča ravnatelj na predlog mentorja.


VII. ZAGOVORI DIPLOMSKE NALOGE

24. člen
Študent zagovarja diplomsko nalogo pred Komisijo za diplomski izpit (v nadaljevanju Komisija). Komisija ima tri člane, ki so predavatelji višje šole. Eden od treh članov je mentor.
Mentor študenta ne more biti predsednik Komisije.

Somentor diplomskega dela je lahko dodatni član Komisije.






25. člen
Komisijo za diplomski izpit in zapisnikarja imenuje ravnatelj.

Diplomski izpit razpiše ravnatelj v roku 30 dni po prevzemu treh izvodov v špiralo vezanih diplomskih nalog.

Referat za študentske zadeve dostavi sklep študentu najmanj sedem delovnih dni pred zagovorom. Prav tako dostavi sklep vsem članom Komisije in somentorjem pri diplomski nalogi, njim dostavi tudi po en izvod diplomske naloge, poročilo mentorja o diplomski nalogi, mnenje organizacije o diplomskem delu in podatke o študentu - diplomantu .

Zagovor je javen in objavljen vsaj sedem dni vnaprej na oglasni deski Višje strokovne šole.

26. člen
Komisija pred zagovorom ugotovi, ali so podani vsi pogoji za zagovor in odloči o začetku zagovora.

27. člen
Zagovor vodi predsednik Komisije za zagovor diplomske naloge.

Zagovor poteka v slovenskem jeziku oziroma v drugem jeziku, če je to odobril predavateljski zbor Višje strokovne šole.
O zagovoru diplomske naloge se piše zapisnik.

Člani Komisije in študent se udeležijo zagovora s svojim izvodom diplomske naloge.

28. člen
Zagovor poteka tako, da predsednik najprej predstavi študenta in ugotovi, da je študent opravil vse po programu določene študijske obveznosti. V nadaljevanju predsednik pojasni študentu postopek zagovora in najavi temo diplomske naloge.

Mnenje o diplomski nalogi prvi poda mentor.

Študent predstavi svojo diplomsko nalogo (približno 10 do 15 minut), pri tem navede razloge za izbiro teme, najpomembnejše ugotovitve pri obravnavanju ter predloge in priporočila organizaciji. Za učinkovito predstavitev uporablja AV in druge tehnične pripomočke.

Člani Komisije zastavijo kandidatu največ 3 svoja vprašanja v pisni obliki. Študent se lahko odloči za 10 minutno pripravo. Študent nato odgovarja na prejeta in morebitna dopolnilna vprašanja članov Komisije. Zagovor traja do 30 minut.

29. člen
Po zagovoru Komisija na zaprti seji določi oceno diplomske naloge, zagovora in skupno oceno diplomskega izpita. Predsednik Komisije študentu z obrazložitvijo sporoči oceno, razglasi pridobljeni strokovni naslov in s priložnostnim nagovorom zaključi zagovor.

Oceno vpiše predsednik Komisije v indeks študenta in kot zadnji podpiše Zapisnik in sklep Komisije o oceni diplomske naloge.





VIII. OCENJEVANJE

30. člen
Komisija oceni diplomsko nalogo, zagovor in skupno oceno z eno izmed ocen: odlično (10), prav dobro (9), prav dobro (Cool, dobro (7), zadostno (6) ali nezadostno (5).

Pri ocenjevanju Komisija upošteva:
• kakovost diplomske naloge in zahtevnost obravnavane zadeve - tako s strokovne plati, kot glede ustvarjalnega prispevka kandidata in glede uporabnosti za obravnavano organizacijo;
• kakovost odgovorov na zastavljena vprašanja - zlasti celovito obvladovanje znanj, ki jih zajema program Višje strokovne šole;
• kakovost predstavitve diplomske naloge;
• raven povprečne ocene kandidata med študijem.

Če so o oceni nesoglasja, se sestavi poseben zaznamek v Zapisniku, kjer je potrebno razložiti vzroke za neskladje. Ravnatelj skupaj s predsednikom Komisije odloča o nadaljnjem poteku zagovora diplomske naloge, najkasneje v naslednjih sedmih delovnih dneh.

31. člen
Če Komisija določi oceno nezadostno (5) ali manj, se predsednik Komisije v treh delovnih dneh posvetuje z ravnateljem, ki odloči, ali sme kandidat izdelati novo diplomsko nalogo pod istim naslovom ali pa si izbere drugo temo.

Študent sme v času študija največ dvakrat pristopiti k zagovoru diplomske naloge.

32. člen
Če Komisija ugotovi v diplomski nalogi manjše, vendar nedopustne napake (npr. pravopis, navajanje literature ipd.), ki ne vplivajo bistveno na vsebino, lahko zagovor pogojno sprejme. Predsednik Komisije razloži kandidatu zahtevane spremembe, ki jih vsebuje tudi sklep Komisije.

Popravljeno nalogo odda študent v Referatu za študentske zadeve najkasneje v 30 dneh po zagovoru, sicer se zagovor razveljavi.

Mentor v sedmih delovnih dneh pregleda izvedene popravke in izpolni/dopolni sklep Komisije za zagovor na osnovi katerega predsednik Komisije vpiše oceno v indeks.

33. člen
Če Komisija ugotovi, da je kandidat brez jasne oznake in navedbe vira dobesedno ali skoraj dobesedno uporabil v diplomski nalogi obsežnejše dele tujega besedila, lahko diplomsko nalogo zavrne in negativno oceni, kar mora biti razvidno tudi v sklepu.

34. člen
Če se kandidat ne strinja z oceno, mora pisno pritožbo oddati Referatu za študijske zadeve v treh delovnih dneh po zagovoru. Pritožbo obravnava ravnatelj v skladu s Pravilnikom o preverjanju in ocenjevanju znanja v višjih strokovnih šolah.






IX. ZAČASNO POTRDILO O KONČANEM
ŠTUDIJU IN PODELITEV DIPLOM

35. člen
Po uspešnem zagovoru diplomske naloge izda Višja strokovna šola študentu začasno potrdilo o končanem študiju po študijskem programu. Začasno potrdilo podpiše ravnatelj Višje strokovne šole.

36. člen
Slovesna podelitev diplom je praviloma dvakrat letno. Datum določi predavateljski zbor, kot sestavni del študijskega koledarja.


X. EVIDENCE O ŠTUDENTU IN DIPLOMSKI NALOGI

37. člen.
Referat za študentske zadeve vodi o vsaki diplomski nalogi mapo, ki vsebuje obrazce s prilogami.

38. člen
Po zagovoru lahko obdržijo po en izvod diplomske naloge mentor in somentor. En izvod diplomske naloge (trdo vezan) pa predsednik Komisije izroči Referatu za študentske zadeve, ki ga izroči knjižnici Višje strokovne šole.


XI. KONČNE DOLOČBE

39. člen
Pravilnik o diplomiranju se lahko spremeni na osnovi predlogov komisije za diplomske izpite, predavateljeskega zbora in mentorjev diplomskih nalog.

40. člen
Pravilnik o diplomiranju stopi v veljavo 21.12.2001, spremembe in dopolnitve pa s 1. 10. 2005.




Ravnatelj Višje strokovne šole Direktor Centra za poslovno usposabljanje

Ivica Šinkovec, univ.dipl.org. Janez Dekleva, univ.dipl.org.












Priloga 1: Vsebina in oblika besedila na naslovnici (ovitku) diplomske naloge- PRIMER







CENTER ZA POSLOVNO USPOSABLJANJE
VIŠJA STROKOVNA ŠOLA







Nina VODOPIVEC
(ime in priimek)





EKONOMSKI VIDIKI …
(naslov diplomske naloge z največ 48 znaki)
DIPLOMSKA NALOGA








Ljubljana, november 2005



Priloga 2: Vsebina in oblika besedila na prvi notranji strani diplomske naloge – PRIMER




CENTER ZA POSLOVNO USPOSABLJANJE
VIŠJA STROKOVNA ŠOLA






DIPLOMSKO DELO

(naslov diplomskega dela)









Priimek in ime:
Študent(ka) izrednega študija
Številka indeksa:
Program:
Mentor: (naziv, ime in priimek)
Somentor: (naziv, ime in priimek) – (če ste ga imeli)










Kraj, mesec, leto
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Lektura, pomoč in vezava diplom, diplomska naloga, magistrska Seznam forumov -> Pomoč pri diplomski nalogi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.